zamkovyi: (Default)
[personal profile] zamkovyi
22 серпня відвідали чудовий вестиваль Ше.Fest, що вже вдруге проводився на батьківщині Тараса Шевченка - в селі Моринці.
Фестиваль покликаний популяризувати українську культуру, зокрема й творчість Кобзаря серед молоді.


Цього разу компанію нам склали наші родичі Наталя і Денис.
Виїхали ми досить пізно, тому доїхали до мети аж о першій годині. Перш ніж потрапити на фестиваль, вирішили подивитися маєток Енгельгардта, що в селі Будище, де Тарас служив "козачком". Моринці, Будище, Шевченкове знаходяться поруч і разом утворюють туристичний маршрут "Батьківщина Тараса Шевченка". Крім того на маршруті є селище Шампанія, в якому цікавий музей військової техніки (ми ще не встигли побувати).
Дорогою до Будища зустрічаємо млин:

Він є класичним взірцем традиційного шатрового млина кінця ХІХ – початку ХХ ст. й лишився останнім вітряком цього типу на теренах Черкащини!
Більше про млин на сторінці Млини України

Маєток Енгельгардта в досить занедбаному стані. Головна будівля маєтку в стані перманентного ремонту, термін якого згідно інформації про реконструкцію давно вже збіг.

Залишки парку досить мальовничі. Особливо вражають тисячолітні дуби, в дуплі одного з яких, Тарас, за легендою переховував свої малюнки.

За результатами конкурсу "Національне дерево України" 3 дуби в селі Будище - "Дуби Тараса Шевченка" посіли друге місце в номінації "Меморіальне дерево України", випередивши інший відомий дуб Черкащини - Дуб Залізняка в Холодному Яру.

Пройшовши вглиб парку, можна побачити ставок:

Далі поїхали в Моринці, де на мистецькій галявині фестивалю послухали чудові казки від Сашка Лірника. Слухав би і слухав! :)Після того подивилися цікаву моновиставу Ігоря Шульги - "Варнак" на сцені будинку культури.
Поруч з Будинком культури знаходиться відреставрована хата чумака.

У 1964 році, на 150-річчя від дня народження Тараса Шевченка, село Моринці, в якому народився Кобзар, відвідав відомий український скульптор, етнограф, колекціонер Іван Гончар. Він запропонував створити хату-музей з інтер'єром часів Тараса Шевченка. Для втілення ідеї була обрана хата, що колись належала чумаку Мефодію Тютюннику, і на той час простояла більше ста років.
В 2013 році до 200-річчя Тараса Шевченка була проведена повна реставрація хати.

Сонце почало хилитися за небокрай, ось-ось мав починатися концерт, тому ми швиденько поїхали подивитися інші атракції Моринців - хату батьків матері Тараса Шевченка та хату Копія, в якій народився Тарас Шевченко.
З сайту Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка":
1989 року до 175-річниці з дня народження Кобзаря було відтворено дві селянські хатини: хату Якима Бойка – діда Тараса по його матері, та хату Копія, у якій півтора року жила сім’я Шевченків. З 1992 року вони ввійшли до складу історико-культурного заповідника „Батьківщина Тараса Шевченка”.
Тобто це не автентичні хати, але максимально наближені.

Біля шостої вечора музейних працівників не було, хати зачинені, тож подивилися лише ззовні. Цікаво, що коли були на гончарному фестивалі в Опішному, місцеві хати-музеї працювали дуже довго (понад звичайний графік) з огляду на велику кількість відвідувачів в ці дні.

Поруч з каплицею-новобудом відкриваються гарні краєвиди, щоправда дещо зіпсовані випаленою травою на передньому плані і газовою трубою.

А далі ми повернулися в центр села до сцени, де вже починалися виступи музичних гуртів. Фестиваль тривав два дні. Цього дня виступали: "Тінь сонця", "Фліт", "Друже музико", "Вій" та інші.
В перерві між виступами Тарас порозбирав автомат.

"Мильницею" сфотографував виступ гурту "Тінь сонця".

Годин об 11 ночі ми стали збиратися додому, а концерт тривав далі.
Вже вдруге ми на ШеФесті (запис про поїздку рік тому) і я сподіваюсь, що традиція проводити чудовий фестиваль на батьківщині Тараса Шевченка збережеться, і наступного року ми знову поїдемо на Ше.Фест.
Дякую організаторам: молодіжній інформаційній спільноті "Сіль", Мегамаршу у вишиванках, Моринській сільраді.

April 2017

M T W T F S S
     12
3456789
1011 1213141516
17181920212223
24252627282930

Most Popular Tags

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 23rd, 2017 23:47
Powered by Dreamwidth Studios